Jak zabezpieczyć trampolinę przed wiatrem?

Trampolina jest jednym z najpopularniejszych elementów ogrodowych. Nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Jeśli spojrzymy na jej budowę, to nie sposób nie odnieść wrażenia, że podczas silnych podmuchów wiatru trampolina może przypominać żagiel, który będzie w stanie przelecieć nawet duże odległości. Jak zatem zabezpieczyć trampolinę przed wiatrem?

Kotwy zabezpieczające do trampoliny

Najważniejszą rzeczą, o której powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności jest przymocowanie jej do podłoża kotwami do trampolin. Kotwy, szpilki, śledzie –  zwał, jak zwał. Ważne, że nasza konstrukcja będzie stabilna i bezpieczna. Ale czy na pewno? Otóż nie zawsze. Pamiętajmy, że samo wbicie szpilki do trampoliny w podłoże nie zagwarantuje nam 100% bezpieczeństwa, jeśli to podłoże jest niestabilne (np. piaskowe). Mając z nim do czynienia czasem warto skorzystać z kotew spiralnych. Mają one jednak pewną wadę – są drogie. Można też dodatkowo obciążyć trampolinę z każdej strony, np. workami z piaskiem, ale efekt wizualny na pewno dużo będzie odbiegał od tego, jaki byśmy chcieli. W każdym innym przypadku sprawdzą się najprostsze kotwy śledzie, które wbite do podłoża uniemożliwią jej przesuwanie się.

Warto też zwrócić uwagę na detale. Czasami najzwyczajniej w świecie wystarczy zastosować się do kilku rzeczy. Trampolina:

  • najważniejsze – nie powinna być wystawiona na bezpośrednie podmuchy wiatru
  • powinna być ciężka i stabilna
  • powinna być ustawiona na prostym podłożu

Warto mieć na uwadze, że mocowanie trampoliny do podłoża kotwami zabezpieczy ją nie tylko przed wiatrem, ale także przed przewróceniem oraz przesuwaniem. Zabawy na niej zarówno dzieci, jak i dorosłych przyjmują czasem bardzo dynamiczną formę, a niestabilna trampolina mogłaby być niebezpieczna. Inna sprawa, że solidne kotwy mogą zabezpieczyć ją także przed kradzieżą.

Jak zabezpieczyć trampolinę przed wiatrem?

Jak zatem zabezpieczyć trampolinę kotwami krok po kroku?

  1. Kotwy nakładamy na podstawę trampoliny (kotwa śledź lub kotwa uniwersalna)
  2. Uderzamy w ich górną część młotkiem (niemetalowym), aby mocno zakotwiczyły w podłożu. Każda z nóg trampoliny powinna zostać przymocowana osobną kotwą
  3. Jeśli z kolei nie mamy możliwości nałożenia kotwy bezpośrednio na podstawę, to:
  4. Kotwę wbijamy przy trampolinie
  5. Do kotwy przymocowujemy trampolinę łańcuszkiem zakończonym karabińczykiem
Jak zabezpieczyć trampolinę przed wiatrem
Jak zabezpieczyć trampolinę przed wiatrem