Kotwy do huśtawki

kotwa do huśtawki

Kotwy do huśtawki

Kotwy do huśtawki

Kotwy do huśtawki stosowane są po to, aby odpowiednio zabezpieczyć miejsce zabaw naszego dziecka. Mają na celu ustabilizowanie i utwierdzenie w podłożu huśtawki, aby ta nie tylko się nie chwiała, ale też i nie przewróciła. Kotwy do mocowania huśtawek wykorzystywane są głównie do huśtawek drewnianych (ogrodowych). Mimo tego, że wbijane w ziemię, ale można je też zabetonować. Ważne, aby całą pracę związaną z ustabilizowaniem huśtawki zrobić porządnie. Nie tylko dziecko będzie bezpieczne, ale i nigdy w przyszłości nie będziemy musieli tego procesu powtarzać. Także zaoszczędzimy czas.

Jakie kotwy do huśtawki?

To dobre pytanie. Na rynku jest wiele różnego rodzaju kotew, ale kierując się naszym doświadczeniem wiem, że powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Kotwa powinna być:

  • odpowiednio długa
  • wykonana z dobrej jakości stali
  • odpowiednio gruba, co zapewni jej trwałość
  • ocynkowana ogniowo – sprawi to, że będzie odporna na korozje oraz nie będzie wymagała konserwacji

Mając na uwadze powyższe my stawiamy na kotwę śledziową wykonaną z wysokogatunkowej stali konstrukcyjnej S355 grubości minimum 3 mm ocynkowanej ogniowo. Dzięki temu jest odporna na warunki atmosferyczne. Jakie kotwy do huśtawki? Mamy właśnie odpowiedź.

Ich zanurzenie w ziemi to aż 350 mm, co sprawia, że w odpowiedni sposób stabilizują huśtawkę. Zagwarantuje bezpieczną zabawę Twojego dziecka. Sprawi też, że całość konstrukcji huśtawki będzie ustabilizowana.

kotwa do huśtawki
Kotwy cynkowane do huśtawki i trampoliny

Jak zamontować kotwy do mocowania huśtawek?

Wbrew pozorom jest to dość proste. Zamontowanie ich, a później umieszczanie ich w podłożu należy zacząć od:

  1. przyłożenia kotew do nóg huśtawki
  2. wbicia ich w podłoże na odpowiednią głębokość oraz pod odpowiednim kątem
  3. wkręcenie wkrętów w nawiercone otwory w nogi

Jak zatem widać kotwienie huśtawki ogrodowej jest proste i nie zajmuje wiele czasu.

Kotwy od CleverLeon

W naszej ofercie znajdziecie wymienione tu kotwy. Aby sprawdzić ich specyfikację oraz parametry techniczne, a także przejść do zakupu wystarczy kliknąć tu: kliknij

Share this post