Kotwy do trampoliny

Kotwy do trampoliny

Kotwy do trampoliny

Kotwy do trampoliny

Kotwy do trampolin to niezbędne akcesorium nie tylko podczas silnych podmuchów wiatru, ale też dla ogólnego bezpieczeństwa. Mimo faktu, że trampolina ogrodowa z reguły posiada dużą masę własną, to mimo wszystko nadal jest narażona na silne podmuchy. Kotwy do trampoliny ma zapewnić jej przymocowanie do podłoża, a co za tym idzie – bezpieczną zabawę i brak jej przemieszczania się.

Jakie kotwy do trampoliny?

Przede wszystkim dobra kotwa do trampolin powinna być wykonana ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej przez co nie ma możliwości skorodowania jej w kontakcie z ziemią. Daje nam to jasny sygnał, że będzie służyć przez długie lata! Jest to główna cecha, na którą należy zwrócić uwagę szukając jej dla siebie. Dobrym rozwiązaniem są też kotwy cynkowane ogniowo lub galwanicznie – te pierwsze jednak przetrwają bez korozji w podłożu dłużej (cynk, którym są pokryte ma więcej mikronów) niż drugie.

Dodatkowo stal, z której wykonany jest sam produkt nie może być zbyt cienka. W innym przypadku spowoduje to jej wyginanie się, a co za tym idzie trudności z umieszczeniem w podłożu. Optymalną średnicą szpilki jest grubość od 6 mm do 9 mm. Ważne, aby jej końce były szpiczaste i ostre – ułatwi to mocowanie w podłożu.

Montaż kotwy do trampoliny

Jak zamontować kotwy do trampoliny? Nic bardziej prostego! Najważniejsze jest, aby w tym miejscu sięgnąć po odpowiednie akcesoria. Kotwa do trampolin osadza się w gruncie, a dzięki jej odpowiedniej długości bardzo mocno trzyma się w pierwotnie ustalonej pozycji.

Przejdźmy zatem krok po kroku:

Sposób 1

 1. Przygotowujemy: kotwy i młotek z niemetalową główką
 2. Kotwy nakładamy na podstawę trampoliny
 3. Uderzamy w ich górną część młotkiem, aby mocno zakotwiczyły w podłożu. Każda z nóg trampoliny powinna zostać przymocowana osobną kotwą

Sposób 2

 1. Przygotowujemy: kotwy, łańcuszek z karabińczykiem i młotek z niemetalową główką
 2. Kotwy umieszczamy obok podstawy trampoliny tak, jak na poniższym rysunku
 3. Uderzamy w ich górną część młotkiem, aby mocno zakotwiczyły w podłożu
 4. Do kotwy specjalnym łańcuszkiem z karabińczykiem przymocowujemy trampolinę
 5. Tutaj też cieszymy się stabilną konstrukcją
Kotwy do trampoliny
Kotwy 6 mm i 8 mm

Szpilki lub śledzie do trampolin

W internecie można znaleźć różne nazwy dotyczące tego samego produktu. Na kotwy do trampolin możemy też powiedzieć, że są to szpilki do trampolin lub śledzie do trampolin. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to ten sam produkt. Skąd zatem wzięło się inne nazewnictwo? Otóż:

Dane techniczne kotew od CleverLeon

 • materiał: stal nierdzewna, kwasoodporna
 • długość: 29,5 cm (295 mm)
 • średnica: 0,6 cm (6 mm) lub 0,8 cm (8 mm)

Share this post